Białystok
Strona główna > Aktualności więcej >
Centrum Informacji Europejskiej ogłasza 20 grudnia Dniem Podlaskiego Seniora i organizuje SENIORIADĘ.
Do końca roku pozostało niewiele ponad tydzień. Warto przy tej okazji przypomnieć, że 2012 upłynął nam pod hasłem Europejskiego Roku Aktywności Osób starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Centrum Informacji Europejskiej ogłasza 20 grudnia Dniem Podlaskiego Seniora i organizuje SENIORIADĘ.
UE ogłasza konkurs dla młodych Europejczyków: pojedź z nami do Oslo odebrać Pokojową Nagrodę Nobla
Unia Europejska ogłosiła konkurs rysunkowy i konkurs tweetów skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat; czwórka zwycięzców zostanie zaproszona do Oslo na uroczystość wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla 2012. Konkurs ten zorganizowano we współpracy z Europejskim Forum Młodzieży.
Zapraszamy gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w X programie edukacyjnym Moja szkoła w Unii Europejskiej- edycja Akademia Młodego Dyplomaty.
Celem bieżącej edycji programu jest aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej oraz przybliżenie problematyki współczesnej służby dyplomatycznej. Program stanowi kontynuację poprzednich edycji programu Moja szkoła w Unii Europejskiej. Celem obecnej, X już edycji będzie aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej oraz przybliżenie problematyki współczesnej służby dyplomatycznej.
"Białoruskie społeczeństwo obywatelskie wobec wyborów, perspektywy na przyszłość"
Debata odbędzie się dnia 26 października 2012 roku o godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3 w Białymstoku. W debacie wezmą udział niezależni eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa podlaskiego, eurodeputowani z regionu, przedstawiciele NGO działający w obszarze współpracy polsko-białoruskiej oraz przedstawiciele podmiotów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Debata ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
Publikacje
Towarzystwo Amicus przy współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Białymstoku na podstawie umowy z Ministerstwem Spraw zagranicznych realizowało projekt "Kampania Informacyjno - promocyjna: Białystok". W ramach tego projektu wydaliśmy publikację 5 artykułów publikowanych na łamach Gazety Wyborczej wydawanej na terenie całego województwa podlaskiego.
 Polska Prezydencja w pigułce
 Polska Architektura unijnego budżetu
 Kulturalna Prezydencja Podlaskiego
 ABC polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej
 Trzy filary polskiej Prezydencji
 Unijna brama na wschód
Kalendarz
Grudzień 2014
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Kontakt
pon. - pt. 8:00 - 16:00
15-889 Białystok
ul. Brukowa 28 lok.8
eurobialystok@bia.pl
85 653 77 53
85 653 77 53
WWW.RCIE.BIALYSTOK.PL
Mapa

Mapa Polski

Miasta
Białystok Gdańsk
Częstochowa Katowice
Kielce Koszalin
Kraków Lublin
Łódź Opole
Płock Poznań
Rzeszów Szczecin
Toruń Zielona Góra